Archiv novinek a článků

Bubeníci ze školy SVÍTÁNÍ se postarají o zahájení Cestovatelského festivalu

O slavnostní zahájení 2. ročníku Cestovatelského festivalu, který se uskuteční v Congress Centre Paláce Pardubice od čtvrtka 23. do neděle 26. března, se postará Muzikoterapeutický soubor Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ Mlima Jua.

„Jsme moc rádi, že právě naši bubeníci ze školy SVÍTÁNÍ budou mít tu čest slavnostně zahájit Cestovatelský festival, na který dorazí celá řada známých cestovatelských osobností, jako je například Jakub Vágner, Ladislav Zibura, Václav Šilha a mnozí další. Určitě i osobně na některou z akcí letošního ročníku zavítám,“ řekla ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská, jež je nyní také 1. místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky.

„Soubor Mlima Jua vznikl před 12 lety a vede ho Zdeněk Melichar spolu s Martinou Mikyskovou a Františkem Pavlíkem. V současné době je Mlima Jua často doprovázena absolventy školy SVÍTÁNÍ, především vynikajícím hráčem na klavír a klarinet Pavlem Diblíkem, který je rovněž absolventem pražské Deylovy konzervatoře, a také bubeníkem Markem Stýblem nebo showmanem Honzou Antochem. Na slavnostní zahájení Cestovatelského festivalu zahraje improvizaci na lidové a etnické písně,“ uvedla ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ.

Tato obecně prospěšná společnost poskytuje od roku 1992 vzdělání a navazující služby dětem a mladým lidem se zdravotním postižením v Pardubickém kraji. „Škola pořádá a podílí se na mnoha společenských, kulturních a sportovních akcích, aby podpořila integraci svých žáků a klientů do běžné společnosti, což se jí daří. Ve škole působí tři umělecké soubory: taneční soubor Amare, muzikoterapeutický sbor Mlima Jua a soubor břišních tanečnic Lami´ah,“ sdělila zástupkyně ředitelky školy SVÍTÁNÍ Markéta Hujerová.

PODPOŘTE NAŠI SBÍRKU NA NOVÝ SVOZOVÝ AUTOBUS

Odešlete DMS - dárcovskou SMS - ve tvaru DMS SVITANI na tel. číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč. Děkujeme.

Kontakt

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s., Komenského 432. Pardubice. 530 03

Tel.: +420 466 049 911

E-mail: svitani@svitani.cz

IČ: 25 91 60 92

ID datové schránky: ypbsq9b

více...

Podporují nás

Město PardubicePardubický krajPomozte dětem

Jsme členskou organizací Koalice nevládek Pardubicka.

ESFCR

 

© 2018 Základní škola a Praktická škola Svítání, o.p.s.

Podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí.