SVÍTÁNÍ - Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s.

Archiv novinek a článků

Den s dopravou ve škole SVÍTÁNÍ

Na zahradě školy SVÍTÁNÍ, která už více než čtvrtstoletí pomáhá dětem a mladým lidem s hendikepem, se ve středu 25. dubna uskutečnil Den s dopravou.

„Tato akce byla součástí Měsíce bezpečnosti. Zaměřili jsme se na prevenci, poznávání dopravních značek, dopravních prostředků a seznamovali jsme tu i se sbírkou na náš nový školní autobus, na který stále sháníme finance,“ uvedla ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská, která je současně 1. místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky.

„Jen díky svozové dopravě může řada našich žáků a klientů bezpečně a pohodlně cestovat ze svých domovů z různých míst Pardubického kraje do školy a zpět,“ sdělila Miluše Horská.

„Vozový park jsme začali obnovovat v roce 2014, kdy se nám podařilo získat dva nové autobusy. Ty děti pojmenovaly Bella a Fík. Ten třetí – Otakárek – už bohužel dosluhuje. V tuto chvíli má najeto kolem 600 tisíc kilometrů a náklady na jeho servis se zvyšují,“ podotkla ředitelka školy SVÍTÁNÍ.

„Současná situace je natolik závažná, že dokonce hrozí narušení stávajícího provozu svozové dopravy. Roční opravy se šplhají až k částce 400 tisíc korun, která je pro chod naší organizace neúnosná. Proto jsme vyhlásili sbírku na školní autobus a požádali veřejnost o podporu. Všem dárcům, kteří přispějí na náš účet číslo 78-9151660277/0100, předem moc děkujeme,“ dodala Miluše Horská.

„Den s dopravou se mohl uskutečnit díky podpoře našich partnerů, kterými jsou Správa a údržba silnic Pardubického kraje, Dopravní značení Pardubice s.r.o. a Služby města Pardubic a.s.. Velmi si této pomoci vážíme,“ poznamenala zástupkyně ředitelky školy SVÍTÁNÍ Markéta Hujerová.

 

PODPOŘTE NAŠI SBÍRKU NA NOVÝ SVOZOVÝ AUTOBUS

Odešlete DMS - dárcovskou SMS - ve tvaru DMS SVITANI na tel. číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč. Děkujeme.

Kontakt

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s., Komenského 432. Pardubice. 530 03

Tel.: +420 466 049 911

E-mail: svitani@svitani.cz

IČ: 25 91 60 92

ID datové schránky: ypbsq9b

více...

Podporují nás

Město PardubicePardubický krajPomozte dětem

Jsme členskou organizací Koalice nevládek Pardubicka.

ESFCR

 

© 2018 Základní škola a Praktická škola Svítání, o.p.s.

Podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí.