SVÍTÁNÍ - Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s.

Archiv novinek a článků

Golfový turnaj vynesl škole SVÍTÁNÍ 120 tisíc korun

Částku 120 tisíc korun vynesl 18. ročník benefičního golfového turnaje SVÍTÁNÍ Cup. Ten v sobotu 12. května 2018 uspořádala Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ společně s Golf & Country Clubem Svobodné Hamry.

„Velké poděkování patří všem, kteří nás podpořili,“ řekla ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská, jež je zároveň 1. místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky.

Hlavní podíl na této sumě měla hra Vyšší bere, během níž golfisté mohli získat atraktivní ceny. Nechyběly mezi nimi ani dresy trojnásobné olympijské vítězky Martiny Sáblíkové a jejího trenéra Petra Nováka, podepsaná hokejka od obránce HC Dynamo Pardubice Marka Trončinského, dres podepsaný fotbalovým Mozartem Tomášem Rosickým, unikátní kolekce plakátů hokejisty Jaromíra Jágra či basketbalový míč podepsaný hráči BK JIP Pardubice.

Při SVÍTÁNÍ Cupu zaujala rovněž dárková sada plná překvapení od vycházející hvězdy hereckého nebe Anastasie Chocholaté. „Tvořil ji plyšák, který znal všechny mé scénáře, co jsem se doposud učila, kniha originálních receptů ze seriálu Ohnivý kuře a jedna pozornost ze seriálu Modrý kód,“ usmívala se herečka, jež školu SVÍTÁNÍ pravidelně podporuje.  

„Potěšilo nás, že golfisté ocenili i obrázky a výrobky našich žáků a klientů, z nichž někteří našli uplatnění také v sociálním podniku LÉTHÓ,“ prohlásila zástupkyně ředitelky školy SVÍTÁNÍ Markéta Hujerová.

„Mám velkou radost z toho, že za rok jsme se posunuli k mnohem užší spolupráci se školou SVÍTÁNÍ a sociálním podnikem LÉTHÓ. V mé kavárně v Praze používám jejich výrobky a dávám jim práci. Jsem šťastný, že tomu tak je,“ nechal se slyšet známý moderátor a herec Josef „Píno“ Melen, který skvěle a vtipně uváděl i letošní ročník SVÍTÁNÍ Cupu a je dlouholetým podporovatelem školy SVÍTÁNI.

Benefičního golfového turnaje se zúčastnili například velvyslanec České republiky v Arménii Petr Mikyska, náměstek ministra životního prostředí Vladimír František Mana, zastupitel Pardubického kraje Alexandr Krejčíř, generální ředitel společnosti RETIA Jan Vošlík, náměstek ředitele Správy a údržby silnic Pardubického kraje pro obchod a marketing Jiří Horák, ředitel HR a komunikace společnosti ERA Milan Starý či manželé Valerie a Tomáš Wágnerovi z Univerzity Pardubice.

Svou podporu škole SVÍTÁNÍ vyjádřili také představitelé Věznice Pardubice v čele s ředitelem Josefem Pšeničkou či starosta obce Ostřešany Josef Vodrážka.

Generální partnerem akce byla Správa a údržba silnic Pardubického kraje. Mezi významné podporovatele patří rovněž firmy EUROVIA, TOP CENTRUM, ALUPA, METALTECHNIK, AGROSTAV, DEKOM SYSTÉM A MD LOGISTIKA, která si pro děti přichystala i vítané osvěžení v podobě nanuků.

Povedený doprovodný program SVÍTÁNÍ CUP 2018 pomohl zajistit spolek Podnikavé ženy z Pardubického kraje a společnost Služby města Pardubic.

Sponzorské dary věnovala též Ekofarma Rohoznice a Smékalovo pekařství z Vysokého Mýta.

PODPOŘTE NAŠI SBÍRKU NA NOVÝ SVOZOVÝ AUTOBUS

Odešlete DMS - dárcovskou SMS - ve tvaru DMS SVITANI na tel. číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč. Děkujeme.

Kontakt

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s., Komenského 432. Pardubice. 530 03

Tel.: +420 466 049 911

E-mail: svitani@svitani.cz

IČ: 25 91 60 92

ID datové schránky: ypbsq9b

více...

Podporují nás

Město PardubicePardubický krajPomozte dětem

Jsme členskou organizací Koalice nevládek Pardubicka.

ESFCR

 

© 2018 Základní škola a Praktická škola Svítání, o.p.s.

Podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí.