SVÍTÁNÍ - Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s.

Archiv novinek a článků

Klášterní potřebuje novou střechu

Příjemná sváteční nálada vládla ve čtvrtek 14. prosince na akci Svařák v Klášterní, kterou uspořádala Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ ve své nové budově v pardubické Klášterní ulici čp. 52.

V objektu bývalého kláštera, který škola SVÍTÁNÍ odkoupila v roce 2015 od Magistrátu města Pardubic, plápolaly plamínky svíček ve vkusných vánočních dekoracích. Přízemí provoněl svařák, františek i Porter horký speciál darovaný Pardubickým pivovarem.

Součástí programu byly komentované prohlídky a odhalení nové informační tabule, která bude referovat o novinkách ve škole i postupu rekonstrukce Klášterní.

„V současné době zde připravujeme nové multifunkční centrum. Má sloužit nejen jako hlavní sídlo naší školy, která nyní v Pardubicích obývá tři budovy. V přízemí vznikne vzdělávací, kulturní a společenské centrum. V plánu jsou rovněž speciální učebny pro technické a umělecké obory,“ upřesnila ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská. Ta je rovněž 1. místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky. 

„V nové budově chceme poskytovat základní a střední vzdělávání pro žáky s hendikepem, navazující služby a různé druhy terapií. Současně tu máme v plánu připravovat naše klienty a jejich rodiče pro trh práce a pořádat kulturní, společenské a vzdělávací akce,“ řekla zástupkyně ředitelky školy SVÍTÁNÍ Markéta Hujerová.

Nákupem perníkových střešních tašek, které vyrobili žáci a klienti školy SVÍTÁNÍ, mohli zájemci přispět na opravu střechy budovy. „Příspěvky je možné zasílat také na náš speciální sbírkový účet číslo 35-6934550257/0100,“ dodala Miluše Horská.

Na akci Svařák v Klášterní dorazila celá řada významných osobností politického a společenského života v regionu. Nechyběl mezi nimi ani rektor pardubické univerzity Miroslav Ludwig, který je zároveň členem správní rady školy SVÍTÁNÍ. „Jsem rád, že mohu svým členstvím ve správní radě alespoň skromně přispět k tomu, aby se škole SVÍTÁNÍ dařilo. Vážím si práce všech, kteří se okolo SVÍTÁNÍ pohybují. Stejně tak i rodičů, co zvládají svůj nelehký úkol. Děkuji všem zaměstnancům a přátelům školy SVÍTÁNÍ za to, co dělají,“ podotkl Miroslav Ludwig.

PODPOŘTE NAŠI SBÍRKU NA NOVÝ SVOZOVÝ AUTOBUS

Odešlete DMS - dárcovskou SMS - ve tvaru DMS SVITANI na tel. číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč. Děkujeme.

Kontakt

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s., Komenského 432. Pardubice. 530 03

Tel.: +420 466 049 911

E-mail: svitani@svitani.cz

IČ: 25 91 60 92

ID datové schránky: ypbsq9b

více...

Podporují nás

Město PardubicePardubický krajPomozte dětem

Jsme členskou organizací Koalice nevládek Pardubicka.

ESFCR

 

© 2018 Základní škola a Praktická škola Svítání, o.p.s.

Podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí.