SVÍTÁNÍ - Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s.

Archiv novinek a článků

Ochutnejte svařák v Klášterní!

Máte už dost předvánočního shonu? Nemůžete sehnat Ježíška, aby vám pomohl s vánočními dárky? Zapomeňte na chvíli na stresy a běsy spojené s přípravami nejočekávanějších svátků v roce a přijďte ochutnat Svařák v Klášterní!

Tuto akci pořádá ve čtvrtek 14. prosince 2017 od 15 do 19 hodin Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, jež už čtvrtstoletí vzdělává a poskytuje komplexní péči dětem a mladým lidem se zdravotním postižením. Uskuteční se v bývalé budově kláštera, v pardubické Klášterní ulici čp. 52, kterou škola SVÍTÁNÍ odkoupila v roce 2015 od Magistrátu města Pardubic.

„V současné době zde připravujeme nové multifunkční centrum. Má sloužit nejen jako hlavní sídlo naší školy, která v současné době v Pardubicích obývá tři budovy. V přízemí vznikne vzdělávací, kulturní a společenské centrum. V plánu jsou rovněž speciální učebny pro technické a umělecké obory. Bývalý klášter navíc získá novorenesanční kabát,“ uvedla ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská. Ta je rovněž 1. místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky.  

„V nové budově chceme poskytovat základní a střední vzdělávání pro žáky s hendikepem, navazující služby a různé druhy terapií. Současně tu máme v plánu připravovat naše klienty a jejich rodiče pro trh práce a pořádat kulturní, společenské a vzdělávací akce,“ řekla zástupkyně ředitelky školy SVÍTÁNÍ Markéta Hujerová.

Na akci Svařák v Klášterní vás čekají komentované prohlídky interiéru, odhalení nových informačních tabulí a také slavnostní zahájení sbírky na opravu střechy. Nebude chybět ani občerstvení včetně svařáku a jiných horkých nápojů.

Součástí programu bude též prezentace výrobků žáků a klientů školy SVÍTÁNÍ i sociálního podniku Léthó, který zaměstnává absolventy školy SVÍTÁNÍ.

K dokreslení sváteční nálady poslouží i stylová hudba

PODPOŘTE NAŠI SBÍRKU NA NOVÝ SVOZOVÝ AUTOBUS

Odešlete DMS - dárcovskou SMS - ve tvaru DMS SVITANI na tel. číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč. Děkujeme.

Kontakt

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s., Komenského 432. Pardubice. 530 03

Tel.: +420 466 049 911

E-mail: svitani@svitani.cz

IČ: 25 91 60 92

ID datové schránky: ypbsq9b

více...

Podporují nás

Město PardubicePardubický krajPomozte dětem

Jsme členskou organizací Koalice nevládek Pardubicka.

ESFCR

 

© 2018 Základní škola a Praktická škola Svítání, o.p.s.

Podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí.