Archiv novinek a článků

Škola SVÍTÁNÍ pokřtila na závěr sezony Pardubického letního kina almanach

Velkolepé finále 12. ročníku Pardubického letního kina Pernštejn obstaral v pondělí 4. září speciální večer se Základní školou a Praktickou školou SVÍTÁNÍ, která už 25 let pomáhá dětem a mladým lidem s handicapem.

„Chtěli jsme poděkovat všem, co nám drží palce a co nás podporují,“ řekla ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, která je současně 1. místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky.

„Pardubické letní kino Pernštejn jsme si pro zahájení školního roku vybrali proto, že je fenoménem. Jde o nejnavštěvovanější letní kino v České republice. V Pardubicích má své nezastupitelné místo, stejně jako škola SVÍTÁNÍ,“ sdělila Markéta Hujerová, zástupkyně ředitelky školy SVÍTÁNÍ, která čtvrtstoletí existence oslavila také vydáním a křtem školního almanachu. Ten se ohlíží za bohatou historií tohoto prospěšného zařízení.

Mezi kmotry publikace nechyběla ani náměstkyně pardubického primátora Helena Dvořáčková. „Škola SVÍTÁNÍ je unikátní projekt. Zaplaťpánbůh, že existuje. Asi každý z nás se minimálně v širší rodině setkal s někým, kdo by podobnou pomoc a podporu, jakou mají žáci a klienti SVÍTÁNÍ potřeboval,“ poznamenala Helena Dvořáčková.

„Ve škole SVÍTÁNÍ panuje úžasná atmosféra. Kéž by vydržela minimálně dalších 25 let,“ prohlásil další z kmotrů almanachu Marek Výborný, ředitel pardubického Gymnázia Mozartova, které se SVÍTÁNÍM dlouhodobě spolupracuje. „Jedna z absolventek školy SVÍTÁNÍ je dokonce studentkou našeho gymnázia,“ dodal Marek Výborný.

Vše dobré almanachu i škole SVÍTÁNÍ popřála rovněž herečka Lída Vlášková, předsedkyně správní rady školy SVÍTÁNÍ Jana Krejčířová či Leoš Kvapil, předseda představenstva Pardubického pivovaru, který je generálním partnerem Pardubického letního kina Pernštejn a podílí se také na zaměstnávání žáků a klientů školy SVÍTÁNÍ.

Po slavnostním křtu almanachu už přišla na řadu závěrečná projekce letošní sezony Pardubického letního kina Pernštejn. Tou byl film Detektiv Down.

„V průběhu večera jsme si připomněli největší letošní úspěchy, fakt, že největší letní kino v České republice rozšířilo své angažmá z Pardubic do dalších měst včetně Prahy, a také nejhezčí a nejveselejší chvíle z letošního více než dvouměsíčního nepřetržitého promítání,“ shrnul za provozovatele Pardubického letního kina Pernštejn Tomáš Drechsler.

 

PODPOŘTE NAŠI SBÍRKU NA NOVÝ SVOZOVÝ AUTOBUS

Odešlete DMS - dárcovskou SMS - ve tvaru DMS SVITANI na tel. číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč. Děkujeme.

Kontakt

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s., Komenského 432. Pardubice. 530 03

Tel.: +420 466 049 911

E-mail: svitani@svitani.cz

IČ: 25 91 60 92

ID datové schránky: ypbsq9b

více...

Podporují nás

Město PardubicePardubický krajPomozte dětem

Jsme členskou organizací Koalice nevládek Pardubicka.

ESFCR

 

© 2018 Základní škola a Praktická škola Svítání, o.p.s.

Podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí.