Archiv novinek a článků

Ve škole SVÍTÁNÍ hořelo!

Ve škole SVÍTÁNÍ hořelo! Pravděpodobně elektrický zkrat způsobil vzplanutí barevné tiskárny a následný požár, po němž se musela evakuovat zhruba stovka žáků, klientů, pedagogů a zaměstnanců tohoto zařízení, které pečuje o děti a mladé lidi s různým zdravotním postižením.

Z druhého patra budovy v pardubické Komenského ulici se nestačila evakuovat jedna osoba. V relaxační místnosti pak požár uvěznil dva vozíčkáře s asistenty. Škola navíc byla zamořena velmi hustým toxickým dýmem. Rychlý příjezd hasičů však zabránil hrozícímu nebezpečí a větším škodám.

„Jsme moc rádi, že jsme tuto nelehkou situaci, jež byla naštěstí jen cvičným poplachem, zvládli. Nejsložitější bylo dostat na bezpečné místo vozíčkáře a děti a klienty, kteří se hůře pohybují,“ konstatovala ředitelka školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská. „Díky včasné evakuaci ale všechno dobře dopadlo,“ dodala.

„Přestože šlo jen o cvičení, splnilo svůj účel. Zaměstnanci i žáci a klienti školy si uvědomili, že riziko požáru je opravdu reálné. Hasiči si vyzkoušeli zásah v nezvyklém prostředí, v němž se pohybují hendikepovaní lidé,“ upřesnila zástupkyně ředitelky školy SVÍTÁNÍ Markéta Hujerová.   

PODPOŘTE NAŠI SBÍRKU NA NOVÝ SVOZOVÝ AUTOBUS

Odešlete DMS - dárcovskou SMS - ve tvaru DMS SVITANI na tel. číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč. Děkujeme.

Kontakt

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s., Komenského 432. Pardubice. 530 03

Tel.: +420 466 049 911

E-mail: svitani@svitani.cz

IČ: 25 91 60 92

ID datové schránky: ypbsq9b

více...

Podporují nás

Město PardubicePardubický krajPomozte dětem

Jsme členskou organizací Koalice nevládek Pardubicka.

ESFCR

 

© 2018 Základní škola a Praktická škola Svítání, o.p.s.

Podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí.