SVÍTÁNÍ - Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s.

Archiv novinek a článků

Věda a technika na zahradě školy Svítání. Pod dohledem Kašpárka

„A teď to bouchne? Proč to kouří? Jak to mění barvu?“ Spoustu podobných všetečných otázek dostali ve středu 18. dubna od žáků a klientů Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, která už více než čtvrtstoletí pečuje o děti a mladé lidi s hendikepem, členové vědeckého týmu Univerzity Pardubice během dalšího dílu úspěšného projektu Věda a technika na dvorech škol.

„Náš vědecký tým byl složen ze zástupců Fakulty chemicko-technologické a Fakulty zdravotnických studií. Na dvou stanovištích na zahradě školy SVÍTÁNÍ jsme vysvětlovali podstatu vybraných chemických jevů a pokusů a také základy první pomoci či zásady správné hygieny rukou. A to vše pod dohledem Kašpárka, terapeutické loutky z Filozofické fakulty,“ uvedla koordinátorka projektu Iva Svobodová.

„Podobnou akci jsme ve škole SVÍTÁNÍ uvítali úplně poprvé v naší bohaté historii. Jsme moc rádi, že se vydařila a že viditelně bavila jak naše žáky, tak i zástupce univerzity,“ sdělila ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská.

„Potěšil nás velký zájem i znalosti našich dětí. Byly z tohoto projektu nadšené. Protože ve škole nemáme specializované učebny na chemii, užily si tuto jedinečnou příležitost, jak se setkat s chemií v praxi,“ dodala zástupkyně ředitelky školy SVÍTÁNÍ Markéta Hujerová.

 

PODPOŘTE NAŠI SBÍRKU NA NOVÝ SVOZOVÝ AUTOBUS

Odešlete DMS - dárcovskou SMS - ve tvaru DMS SVITANI na tel. číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč. Děkujeme.

Kontakt

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s., Komenského 432. Pardubice. 530 03

Tel.: +420 466 049 911

E-mail: svitani@svitani.cz

IČ: 25 91 60 92

ID datové schránky: ypbsq9b

více...

Podporují nás

Město PardubicePardubický krajPomozte dětem

Jsme členskou organizací Koalice nevládek Pardubicka.

ESFCR

 

© 2018 Základní škola a Praktická škola Svítání, o.p.s.

Podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí.