Archiv novinek a článků

Vysokomýtské souznění boří bariéry a předsudky

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s. ve spolupráci se Základní uměleckou školou Vysoké Mýto pořádá 9. ročník tradiční akce Vysokomýtské souznění. Uskuteční se ve středu 10. ledna 2018 od 18 hodin v koncertním sále Základní umělecké školy ve Vysokém Mýtě v Jeronýmově ulici. Na Vysokomýtském souznění vystupují bez bariér a předsudků děti se zdravotním postižením a nadaní žáci základních uměleckých škol.

„Zásluhou akcí, jako je Vysokomýtské souznění, se potkávají žáci ze školy SVÍTÁNÍ s talentovanými vrstevníky.  Seznámí se, spolupracují a také se vzájemně inspirují,“ konstatovala ředitelka školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská, která je současně 1. místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky.

„Jsem vděčná za to, že si tato akce našla ve Vysokém Mýtě své místo. Souznění všichni potřebujeme. Každý se ve svém životě snaží hledat ty správné libozvučné akordy, ale ne vždy se to daří. Kdy jindy než na začátku roku je ta správná doba popřát všem, aby ladily co nejvíc," sdělila Miluše Horská.

„Velmi nás těší, že se Vysokomýtské souznění koná právě v našich prostorách. Jde o oslavu nového roku v harmonii radosti, umění a dobré nálady," řekla ředitelka vysokomýtské základní umělecké školy Iva Vrátilová.

„Vysokomýtské souznění je určeno jak rodinám žáků, zaměstnancům a podporovatelům obou škol, tak široké veřejnosti,“ poznamenala zástupkyně ředitelky školy SVÍTÁNÍ Markéta Hujerová.

„Máme velkou radost z toho, že Vysokomýtské souznění bylo loni nominováno na Výroční ceny města Vysokého Mýta. Věříme, že i ten letošní ročník bude pro jeho návštěvníky příjemným a inspirativním zážitkem a že tu načerpají spoustu pozitivní energie do roku 2018," prohlásila zástupkyně ředitelky Základní školy a Praktické školy Svítání Markéta Hujerová.

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ už více než čtvrtstoletí vzdělává a pečuje o děti a mladé lidi se zdravotním postižením. Vznikla v roce 1992 z potřeby rodičů postižených dětí. Od jejího vzniku až dodnes je její ředitelkou Miluše Horská. Ve školním roce 2017/2018 se stará o 200 žáků a klientů z celého Pardubického kraje. Kromě svých poboček v Pardubicích sídlí také ve Vysokém Mýtě, konkrétně v Centru sociálních služeb.
 

PODPOŘTE NAŠI SBÍRKU NA NOVÝ SVOZOVÝ AUTOBUS

Odešlete DMS - dárcovskou SMS - ve tvaru DMS SVITANI na tel. číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč. Děkujeme.

Kontakt

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s., Komenského 432. Pardubice. 530 03

Tel.: +420 466 049 911

E-mail: svitani@svitani.cz

IČ: 25 91 60 92

ID datové schránky: ypbsq9b

více...

Podporují nás

Město PardubicePardubický krajPomozte dětem

Jsme členskou organizací Koalice nevládek Pardubicka.

ESFCR

 

© 2018 Základní škola a Praktická škola Svítání, o.p.s.

Podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí.